Зуби пилки і особливості вибору їхнього кроку

bandsaws

57b54cbce0df1Зуби пилки, їх крок і розводка є основними критеріями при виборі стрічкового ріжучого полотна. Сам крок буває змінним або постійним, вимірюється він числом ріжучих крайок зубів на один дюйм (25,4 мм). Залежно від оброблюваної деталі і її розмірів, необхідно підбирати той чи інший вид кроку.

При невеликому числі зубів пильного полотна на ділянці різу, *навантаження на всі зуби посилюється. Таким чином, при надмірному тиску вони можуть ламатися. Якщо число зубів перевищує норму, навантаження на них невелике, проте зростає загальне зусилля для різання, що може проявитися розривом самого полотна.

У стрічкового полотна, яке має постійний крок, зуби знаходяться на однаковій відстані одне від одного. Такі полотна слід застосовувати для обробки деталей, які мають суцільний переріз. Основне призначення це порізка неметалевих заготовок або кольорових металів.

Пила по металу зі змінним кроком має згруповані зуби. Такі пилки застосовують для різання великого ряду деталей із суцільним перерізом. Все завдяки їх стійкості до вібрацій.

Як підібрати ріжуче полотно по дереву?

Щоб підібрати стрічкову пилку по дереву, необхідно враховувати її розмір і ширину, крок зубів, а також їх форму (при обробці різних матеріалів необхідно додавати різні зусилля, тому пили мають різні форми зубів).

WM – використовується для вузьких полотен (до 50мм). Добре підходить для розпилювання м’яких і твердих порід деревини.

PV – високоефективні при обробці м’якої деревини, мають високу продуктивність. Зуби PV використовують для широких промислових стрічкопилкових полотен.

AV – застосовується для робіт з твердою деревиною, нерідко застосовується для розпилу замерзлих колод і для робіт поперек волокон.

NV – прекрасно справляється з високоміцною деревиною, а також деревиною середньої твердості. Найчастіше використовується на вузьких стрічкових пилах для фігурного розпилу (до 30мм).

NU – даний тип зубів використовується для розпилювання м’якої деревини.

Як вибрати полотно по металу?

57c96fe019a0aДля вибору стрічкопильного полотна, є два головні критерії:

  • – характеристики і особливості верстата;
  • – характеристики оброблюваного матеріалу.

Важливо також знати необхідну довжину кільця. Її можна розрахувати за формулою.

(R × 3,1416) + (R1 × 3,1416) + (2 × D)

R і R1 – радіуси основного і веденого шківів,

D – відстань між двома центровими точками шківів.

Для визначення ширини стрічки необхідно звернути увагу на розміри шківів. При використанні невідповідного полотна, на його спинці будуть утворюватися вибоїни та тріщини.

Вибір кроку слід здійснювати відповідно до форми і габаритів оброблюваної деталі. Слід придивитися і до розміру міжзубної пазухи. Адже вона призначена для виведення стружки. Якщо крок зубця не буде підходити перетину деталі, то це в процесі призведе до серйозного погіршення ріжучих властивостей пилки, неточності обробки або «вильоту» самих зубів. З цього випливає, що найкраще підбирати полотно вже після визначення самої заготовки.

Особливо важливо враховувати це при обробці деталей зі змінним перетином (профілі, балки, труби і т.д.). Щоб уникнути надмірних навантажень на зуби і саме полотно, слід застосовувати пилу зі змінним кроком зуба. Це дозволить рівномірно розподілити навантаження.

Також, для розпилу цільних металевих заготовок, використовується правило:

При обробці кольорового або м’якого металу, число зубів в місці різання має становити від 3 до 6 одиниць; при розпилі деталей з твердих металів, наприклад сталевих профілів або труб, участь в роботі повинні брати відразу 6 і 24 зуба.

* У нас на сайті представлені висококласні стрічкові пилки від німецької компанії Lenker.

Stark Industry є офіційним сертифікованим дистриб’ютором цього виробника зі світовим ім’ям. Дізнатися ціни, а також отримати необхідну консультацію Ви можете за телефонами:

(044) 593-88-28

(067) 549-54-12

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *