Що таке МОР і для чого вона потрібна

sozh

soz_stark industry

МОР або мастильно-охолоджуюча рідина це особливий засіб, що використовується в металообробці. Хоча правильніше найменування буде МОТЗ – мастильно-охолоджуючу технологічний засіб. При обробці металу з великими динамічними і статичними навантаженнями, а також при проведенні робіт з активним підвищенням температурного режиму використовують охолоджуючі рідини.

Історія мастильних засобів почалася давно, ще в ті часи, коли не існувало металообробних верстатів, але люди вже навчилися обробляти метал (кувати, різати і т.д.). Найпершим охолоджуючим засобом була проста вода. З плином часу люди стали винаходити різні суміші для змащення й охолодження. Сьогодні для різних видів металообробки існують свої різновиди МОТЗ.

Мастильно-охолоджуючі рідини та їх роль в металообробці

SOZ_Stark_IndustryМОТЗ широко застосовується в сфері механічної обробки металу. Чи можна обійтися без нього? Так, тільки якщо Ви готові пожертвувати якістю роботи, та й інструментом, звичайно. Справа в тому, що МОР покликана знижувати температуру в зоні обробки і захищати інструмент і саму заготовку від непотрібних деформацій. Таким чином, мастильно-охолоджуюча рідина має пряме відношення до якості оброблюваної заготовки, а також зносостійкості інструменту.

Слід зазначити, що при обробці металів тиском або різанням із застосуванням МОТЗ, підвищується точність оброблених поверхонь, істотно знижується брак, зменшується шорсткість. Також із застосуванням мастильно-охолоджувальної рідини в ряді випадків можливе зменшення кількості технологічних операцій.

Миючі засоби в металообробці

В процесі застосування різноманітних МОР відбувається забруднення поверхонь промислового обладнання. Це призводить до зниження функціональних властивостей, погіршення якості оброблюваної поверхні і появи пропалів на деталях. Але що найгірше, можуть пошкоджуватися вузли верстатів, псуватися захисне лакофарбове покриття, порушується ізоляція і т.д. Якщо говорити коротко, то скупчення маслянистих утворень з металевим пилом призводять до негативних наслідків.

Щоб уникнути таких неприємностей, важливо використовувати миючі рідини. Вони ефективно очищають поверхні від всякого роду забруднень (відкладення смол, мастильно-охолоджуючих рідин, металевого пилу …). До того ж технічні миючі засоби відмінно знежирюють.

Як вибрати МОР

Вибір миючих і мастильно-охолоджуючих рідин досить скрутний. Адже вся складність полягає не у відсутності різновидів цих засобів, а в їх якості.

Хороша МОР не повинна викликати корозію металу, вона повинна бути стабільною, від неї не може залишатися осад, і при роботі вона ніяк не повинна диміти або загоратися. Саме таку ідеальну МОР Ви можете придбати зателефонувавши нам за вказаними телефонами. Також в нашому асортименті є унікальні миючі рідини.

Stark Industry є офіційним дистриб’ютором компанії Cimcool. Це означає, що у нас Ви придбаєте тільки якісний і сертифікований продукт. Мастильні і засоби для чищення Cimcool це надійні захисники Вашого обладнання та вірні помічники в металообробці.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *