Абразивна стрічка. Історія її виникнення.

lenta_3m_463FC

lenta_577F

Що таке абразивна стрічка? Яка буває абразивна стрічка?

Сьогодні важко представити обробку поверхні дерева або металу без абразивів. Цей матеріал міцно вкорінився у виробничій сфері всього світу. Його конструкція, на перший погляд, дуже проста, однак, за видимою простотою криється складний процес виготовлення.

Абразивна стрічка, або шліфувальна шкурка, представляє собою гнучку основу з паперу (тканини), на яку за допомогою клейових зв’язок наносять абразивні зерна. Всі шліфленти умовно діляться на дві категорії:

– перші потрібні для чорнової обробки матеріалу (обдирання, зачистки);

– другий необхідний для чистої роботи (шліфування, полірування).

Існує досить велика кількість типів шліфувальних стрічок. Іх розрізняють за розміром зерна (мелкозерністі, крупнозерністі), по хімічному складу (електрокорунд, карбід кремнію, алмаз, ін.), по типу будови (нескінченні, вузькі або широкі), а також по типу з’єднання стрічок (шов А, В, Т , TS). Нескінченна шліфувальна стрічка незмінна при машинній обробці матеріалу.

В залежності від призначення (груба очистка, первинне шліфування, поліровка …) стрічки класифікують по зернистості. Для цього їм надають певне маркування. У різних виробників воно різне.

Окремої уваги вимагає зв’язуюче абразивної стрічки. Саме від нього залежить вологостійкість шліфленти та її якість. Якщо абразивні зерна погано приклеєні до основи, то при роботі вони легко розсипаються, що сильно ускладнює процес очищення (шліфування).

Сьогодні досить легко купити абразивну стрічку, але буквально пару сотен років тому її як такої просто не існувало. Людям доводилося вигадувати різні хитрощі, щоб полірувати метал або дерево.

Коротко про історію

lenta_3М_307ЕАПерші згадки перші згадки про абразивну обробку з’явилися ще в Стародавньому Китаї (220 рік н.е.). Для того щоб шліфувати дерев’яні або металеві поверхні китайці застосовували подрібнені насіння, пісок і раковини, приклеєні до пергаменту. Це був дуже важкий і довгий процес. Все робилося вручну, тому навіть сама підготовка «абразив» забирала чимало сил. Окремо варто сказати, що виготовлення клею було теж клопітким заняттям, правда це вже інша історія.

Першу, наближену до сучасної, наждачну шкірку винайшов англієць Джон Оукей в 1833 році. Вона представляла собою папір з наклеєним піском та подрібненим склом. Пізніше він разом з синами заснував компанію з виробництва наждачного паперу «Джон Оукей і сини».

Правда, запатентував класичний наждак Ісаак Фішер молодший. Для виготовлення шліфувального паперу він використовував дрібні камінці. А ось вологостійкий наждачний папір винайшли п’ятеро друзів американців в 1902 році. Їх спільна робота поклала початок всесвітньо відомої компанії ЗМ.

Ринок абразивних матеріалів продовжує рости і розвиватися.

lenta_3m_463FCЦьому активно сприяє зростання світового промислового виробництва, а також стрімкий розвиток сфер від авто ремонту до виробництва медичного обладнання. Пропозиція породжує попит.

Однак, поява низькосортних виробників нескінченних шліфувальних стрічок і інших абразивних матеріалів викликає у споживача багато питань щодо якості цих продуктів і вибору марки.

SturkIndustry є офіційним сертифікованим дистриб’ютором компанії ЗМ Україна. Ми надаємо продукцію тільки високого класу. У нас Ви можете дізнатися ціни, зробити замовлення і купити абразивную стрічку 100% якісного виробництва.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *